اخبار فناوریتکنولوژی

رفع تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی از روز جمعه 10 شهریور 1402

رفع تحریم گوگل لنز برای کاربران ایرانی از روز جمعه ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ که این خبر را ایمان رحمتی زاده در توییتی منتشر کرده است و باید ببینیم تا چه حد واقعیت خواهد داشت.

باز شدن گوگل لنز
باز شدن گوگل لنز

گوگل لنز از تحریم خارج شد

به گزارش دیجیاتک و بر اساس اعلام یکی از مهندسان گوگل، سرویس کاربردی Google Lens برای کاربران ایرانی رفع تحریم شده است.

ایمان رحمتی‌ زاده، مهندس ایرانی گوگل، با انتشار پست جدیدی در شبکه‌ اجتماعی ایکس (توییتر سابق) گفته که تحریم Google Lens برداشته شده است.

و این سرویس تا جمعه‌ همین هفته به‌ طور کامل در دسترس ایرانی‌ ها قرار می‌ گیرد.

با رفع تحریم گوگل لنز، احتمالاً موتور جست‌ و‌ جوی عکس (Image Search) هم در دسترس کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت.

آیا گوگل لنز رفع تحریم می شود؟

«ایمان رحمتی‌ زاده» با انتشار توییتی اعلام کرد محدودیت گوگل لنز برای کاربران ایرانی برداشته شده است. به گفته این مدیر ارشد گوگل، تا جمعه این سرویس در اختیار تمامی ایرانی‌ ها قرار خواهد گرفت.

گوگل لنز از تحریم خارج شد
گوگل لنز از تحریم خارج شد

گوگل لنز چیست؟

گوگل با به راه انداختن Google Lens، امکان جدیدی را فراهم کرده تا تمامی افرادی که دنبال پیدا کردن جواب سوالات‌ شان هستند، کارشان راه بیفتد.

یکی از کاربرد های گوگل لنز در سئو سایت است که می توان با اسکن تصاویر در گوگل لنز منبع آنها را پیدا کنید.

خودِ گوگل برای معرفی گوگل لنز از عبارت «آنچه را می‌ بینید، جستجو کنید» استفاده کرده تا دقیقا ساز و کار ابزارش را مشخص کند.

از خواندن متن‌ هایی غیر از زبان اصلی هر فردی تا دانستن نژاد حیوانات و گونه‌ های گیاهی. با گوگل لنز می‌ توانید تمامی این کارها را بدون پرسیدن از شخصی دیگر، انجام دهید.

گوگل لنز ابزاری ویژه است که از هوش مصنوعی برای شناسایی اشیاء، ترجمه‌ ی متن و جست‌و‌جو از طریق تصویر استفاده می‌کند. این ابزار در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و از آن زمان بهبودهای قابل‌ توجهی تجربه کرده است.

رفع فیلتر گوگل لنز

سرویس لنز در ایران فیلتر نیست، اما به‌ دلیل محدودیت‌ های گوگل، دسترسی به آن برای ایرانی‌ ها ممکن نبود. با رفع تحریم گوگل لنز، به‌ زودی می‌‌ توانید بدون استفاده از VPN سراغ کار با این سرویس بروید.

امتیاز شما به این مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا