اخبار فناوریتکنولوژی

تکذیب رجیستری آیفون 14 تنها بعد از چند ساعت از انتشار 18 مهر 1402

تکذیب رجیستری آیفون ۱۴ تنها بعد از چند ساعت از انتشار ۱۸ مهر ۱۴۰۲ که صحبت های رئیس سازمان ملی استاندارد درباره رجیستری آیفون ۱۴ حاشیه ساز شد.

رجیستر شدن آیفون 14
رجیستر شدن آیفون ۱۴

رئیس سازمان ملی استاندارد صبح امروز گفت انشاء الله آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد، اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا به‌ سرعت این گفته را تکذیب کرد.

رجیستر شدن آیفون ۱۴

به گزارش دیجیاتک – مهدی اسلام‌ پناه در نشست خبری صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره رجیستری آیفون ۱۴ به بالا گفت در صورت کم شدن محدودیت ارزی و صلاح وزارت ارتباطات به زودی آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد و اضافه کرد:

«این گوشی از نظر تکنولوژی مشکلی ندارد، البته باید در نظر داشت که موبایل مشمول استاندارد اجباری نیست و این موضوع زیرمجموعه وزارت ارتباطات است. اما پول ذخیره کنید که به‌زودی بتوانید آیفون ۱۴ بخرید.»

اما ساعتی طول نکشید که ستاد مبارزه با قاچاق کالا نه تنها این خبر را تکذیب کرد که تأکید کرد برنامه جمع‌آوری آیفون‌های قاچاق ۱۴ و ۱۵ در سطح بازار ادامه دارد و در ادامه گفت:

موضوع رجیستر شدن یا نشدن تلفن‌های همراه مربوط به حوزه‌ی استاندارد نیست و نباید در این خصوص اظهارنظری صورت گیرد.

رجیستری تلفن همراه مربوط به حوزه استاندارد نیست

دقایقی پس از اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد، «حمیدرضا دهقانی‌نیا» سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر رجیستری آیفون ۱۴ را تکذیب کرد و به تسنیم گفت:

«موضوع رجیستر شدن یا نشدن تلفن‌های همراه مربوط به حوزه استاندارد نیست و نباید در این خصوص اظهارنظری صورت گیرد.»

رجیستر شدن آیفون 14
رجیستر شدن آیفون ۱۴

او با اشاره به تداوم ممنوعیت واردات مسافری و تجاری آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ اظهار داشت:

«پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته فرایند جمع‌آوری گوشی‌های آیفون قاچاق ۱۴ و ۱۵ از بازار آغاز شده و این روند ادامه داشته و خللی در اجرای آن صورت نگرفته است.»

گفتنی است براساس اعلام سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امکان شکایت از فروشندگان آیفون ۱۴ وجود دارد:

«با توجه به زیرساخت‌ها و اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام شده است، مردم نباید به هر فروشنده‌نمایی اطمینان کنند. اگر شخصی به فروشنده‌ای که گفته کالا در آینده رجیستر می‌شود اطمینان کرده و آیفون ۱۴ به بالا خریده و حالا متوجه شده که کالا قاچاق است، می‌تواند با فاکتور به تعزیرات مراجعه و از فروشنده شکایت کند.»

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا