رپورتاژ

بونوس فارکس چیست؟

بونوس در فارکس چیست

بروکرها با هدف جذب تریدرهای جدید، نوعی پاداش درنظر میگیرند که به آن بونوس میگویند.

هر بونوسی که از سمت کارگزاری فارکس فعال می شود دارای شرایط و مقررات مشخصی است که در صورت احراز شرایط، این پاداش یا برای مدتی در اختیار تریدر قرار میگیرد (افزایش سرمایه ترید) و یا قابل برداشت است. بونوس یکی از هدفمندترین روش‌های بازاریابی برای بروکرهای فارکس است، در این روش هزینه تبلیغات، مستقیم یا غیرمستقیم به معامله‌گر پرداخت می ‌‌شود، این طرح تشویقی مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

بونوس فارکس چیست؟
بونوس فارکس چیست؟

انواع بونوس در فارکس

بونوس رایگان (خوش‌آمد گویی)

بونوس قابل معامله (غیر قابل برداشت)

بونوس قابل برداشت (غیر قابل ضرر)

سوپر بونوس

بونوس های مناسبتی

بونوس رایگان

این بونوس با هدف جذب تریدرهای جدید است، بعد از ثبت‌ نام و احراز‌هویت در بروکر، مبلغی بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار در حساب معاملاتی تریدر شارژ می ‌شود. فرصتی ایده‌آل برای آشنایی کامل با بروکر و ترید بدون ریسک از دست دادن سرمایه. این بونوس معمولا نیاز به دپوزیت اولیه ندارد، البته برای برداشت سود این بونوس باید قوانین مشخص شده را رعایت کنید ( حجم معاملات، مدت زمان معاملات و …)

بونوس قابل معامله

بونوس قابل ضرری که  نیاز به دپوزیت اولیه دارد، سپس بروکر به عنوان پاداش مبلغی را به حساب معامله گر اضافه میکند (بین ۵ تا ۲۰ درصد بر اساس میزان سپرده تریدر)

هر چند این بونوس قابل برداشت نیست، اما در مدت مشخصی که در اختیار تریدر قرار دارد فرصتی فراهم می کند که در ضررهای معاملاتی، از حساب تریدر حمایت شود، در واقع در هنگام ضرر، بخشی از آن را این بونوس جبران میکند. با کمک این پاداش، معامله گر میتواند مدیریت ریسک بهتری داشته باشد و با اطمینان ترید کند و با آگاهی از محدودیت های آن، به سوددهی بیشتری برسد.

بونوس قابل برداشت

بونوسی که غیرقابل ضرر است، به صورت ودیعه در حساب معامله گر قرار میگیرد و در صورت احراز شرایط (حجم مشخص ترید، در مدت زمان محدود) قابل برداشت است. این پاداش معمولا به صورت درصدی و بر اساس سپرده اولیه تریدر است، روی مارجین تاثیری ندارد، در ضررهای احتمالی موجودی اصلی تریدر وارد ضرر می شود و بونوس قابل ضرر کردن نیست. به زبان ساده تر، بونوس قابل برداشت است، اما هرگز به موجودی اصلی تریدر اضافه نمی شود و در ضررها کمکی نمی کند.

قوانین برداشت این مدل بونوس ها ساده نیست، هر چقدر درصد بونوس افزایش پیدا کند شرایط برداشت سخت و پیچیده‌ تر می شود، مثلا قوانین برداشت بونوس ۲۰ درصد از بونوس ۵۰ درصد راحت تر است.

سوپر بونوس

بونوسی که هم قابل برداشت است و هم قابل ضرر کردن.

معامله‌گر میتواند از این بونوس در معاملات خود استفاده کند (حمایت از حساب اصلی) و در صورت احراز شرایط ، بونوس را برداشت کند.

بونوس های مناسبتی

 این بونوس‌ها و قوانین احراز آن، با اعلام خبر در کابین تریدر و یا از طریق ایمیل اطلاع رسانی می شود.

بیشتر بدانید:  بهترین سایت تقویم اقتصادی فارکس فکتوری

تقویم اقتصادی فارکس فارسی

بونوس فارکس چیست؟
بونوس فارکس چیست؟

مزایا بونوس در فارکس

افزایش سود معامله‌گر از طریق افزایش سرمایه

تجربه ترید بدون ریسک مالی

بیشتر شدن سرمایه تریدر(مارجین بیشتر) مدیریت ریسک بهتر

معایب بونوس

قوانین سخت احراز شرایط استفاده

کم بودن میزان پاداش‌ها

محدودیت‌های برداشت بونوس

کدام بونوس مناسب تر است؟

قبل از درخواست نوع بونوس بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید: ۱- برای احراز شرایط ، باید بررسی کرد استراتژی معاملاتی تریدر با کدام بونوس انطباق کامل دارد ۲- مبلغی که معامله‌گر به عنوان سرمایه اولیه وارد بروکر می کند چقدر است؟ ۳- آیا تریدر به تازگی حساب معاملاتی در بروکر باز کرده یا از مشتریان قدیمی است؟

اگر به دنبال بروکری هستید که بونوس فعال با شرایط ویژه داشته باشد، بررسی بروکر اپوفایننس را پیشنهاد میکنیم (اپوفارکس سابق)

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا