رپورتاژ

تشخیص باتری اصلی الجی

همانند تمامی برندهای مطرح گوشی همراه در دنیا، برای استفاده از موبایل‌های مارک LG نیز بایستی حتما از باتری اصلی الجی استفاده کنید. گاها افراد به‌دلیل قیمت پایین‌تر، سراغ باتری‌های فیک می‌روند و نمی‌دانند که با این اقدام نسنجیده، چه آسیب‌های خطرناکی را می‌توانند برای موبایل خود به‌وجود بیاورند. فارغ از این مسئله، با به‌کارگیری باتری‌های تقلبی الجی، مدت شارژدهی گوشی همراه شدیدا کاهش می‌یابد و همواره در بیرون رفتن‌های خود، با معضل نداشتن شارژ مواجه خواهید شد. البته اگر شما در دسته افرادی قرار دارید که به‌دنبال خرید باتری‌های باکیفیت و اورجینال هستید و نمی‌دانید که چگونه باتری اصلی الجی را از مدل‌های تقلبی تشخیص دهید، با ما تا انتهای این مقاله کاربردی همراه باشید.

تشخیص باتری اصلی الجی
تشخیص باتری اصلی الجی

مزایای استفاده از باتری اصلی الجی

در صورت خراب شدن یا پایان عمر مفید باتری گوشی همراه LG خود، توصیه می‌کنیم حتما سراغ خرید باتری گوشی الجی با کیفیت اصلی بروید؛ در واقع با به‌کارگیری باتری‌های اصلی برند معتبر الجی، از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • شارژدهی حداکثری

 • عمر کارکردی بالا (و عدم نیاز به انجام هزینه‌های مداوم برای خرید باتری‌های تقلبی دارای ماندگاری کم!)

 • حفظ سلامت گوشی

 • عدم انتشار مواد شیمیایی مضر

 • کاهش احتمال انفجار گوشی از ناحیه باتری.

چنان‌چه شما نیز به‌دنبال شارژدهی حداکثری باتری و حفظ سلامت گوشی خود هستید، بایستی به یک فروشگاه معتبر و دارای قیمت‌های منصفانه مراجعه کنید. در همین رابطه، بسیاری از افراد به‌دلیل داشتن تجربیات کاملا مثبت، به خرید باتری گوشی الجی با کیفیت اصلی در ابزارک موبایل اقدام می‌کنند.

تشخیص باتری اصلی الجی
تشخیص باتری اصلی الجی

روش‌های تشخیص باتری اصلی الجی از باتری تقلبی

بسیاری از افراد به‌طور ناآگاهانه، در دام فروشندگان سودجو افتاده‌اند و مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفت برای خرید باتری فیک (تقلبی) الجی شده‌اند. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی، بایستی به تکنیک‌های مختلف زیر برای تشخیص تفاوت‌های باتری اصلی الجی از باتری‌های تقلبی، توجه داشته باشید:

 1. یکسان بودن تاریخ تولید حک‌شده روی باتری اصل الجی و جعبه آن
 2. بررسی کیفیت و رنگ نوشته‌های روی جعبه باتری گوشی LG
 3. تطبیق باتری جدید با مدل اصلی فرسوده
 4. تشخیص باتری اصلی از مدل تقلبی با مشاهده لبه‌های آن
 5. یکسان بودن ظرفیت باتری و ظرفیت جریان ورودی گوشی
 6. بررسی برچسب باتری‌های اصل الجی

در ادامه به بررسی تمامی تکنیک‌های فوق خواهیم پرداخت.

هماهنگی تاریخ تولید حک‌شده روی باتری اصلی الجی و جعبه آن

چنان‌چه قصد خرید باتری اصلی الجی را دارید، حتما باید به تاریخ تولید حک‌شده روی باتری موردنظر توجه داشته باشید و از مطابقت آن با تاریخ تولید حک‌شده روی جعبه باتری، اطمینان حاصل کنید. چنان‌چه این تاریخ‌ها یکسان نباشند، بدون‌شک باتری موردنظر فیک خواهد بود. البته در حین این فرآیند تشخیصی، حتما تاریخ انقضای باتری را نیز مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا حتی در صورت اصل بودن، باتری تاریخ گذشته به کارتان نخواهد آمد!

بررسی کیفیت و رنگ نوشته‌های روی جعبه باتری گوشی LG

بایستی صادقانه بگوییم که که چندان نمی‌توان به این پارامتر برای تشخیص باتری اصلی شرکت الجی از مدل‌های تقلبی تکیه کرد؛ اما گاها با استفاده از این تکنیک نیز می‌توانید به جواب مناسبی برسید. غالبا بسته‌هایی که نوشته‌ها و لوگوهای روی آن‌ها، از چاپ بسیار ضعیف و کم‌رنگی بهره می‌برند، تقلبی هستند؛ همچنین بسته‌های دارای نوشته‌ها و اطلاعات بسیار پررنگ یا با رنگ غیرمعمول نیز، عمدتا غیراورجینال خواهند بود. لازم به‌ذکر است که کاربران همواره با خرید باتری اصلی گوشی در ابزارک موبایل، شاهد کیفیت ویژه چاپ جعبه‌های باتری‌های اورجینال بوده‌اند.

روش‌های تشخیص باتری اصلی الجی از باتری تقلبی
روش‌های تشخیص باتری اصلی الجی از باتری تقلبی

تطبیق باتری جدید با مدل اصلی فرسوده

پیشتر نیز اشاره کردیم که با توجه به آسیب‌های وارده یا پایان عمر مفید باتری‌ها، این قطعات بایستی مورد تعویض قرار بگیرند. اگر دارای مدلی از گوشی‌های LG هستید که فاقد شاسی پرسی بوده و می‌توانید بخش پشت دستگاه را باز کنید، حتما به بررسی باتری جدید با مدل اصلی فرسوده بپردازید. کاربران به‌منظور تشخیص اصل بودن باتری جدید، بایستی موارد زیر را مورد بررسی و مقایسه قرار دهند:

اگر تمامی موارد فوق میان باتری جدید و مدل اورجینال شرکتی کاملا یکسان باشد، به احتمال زیاد شما موفق به خرید باتری اصلی الجی شده‌اید؛ در غیر این صورت و با مشاهده تفاوت‌های قابل توجه، قطعا باتری موردنظر تقلبی خواهد بود. البته به‌منظور آسودگی خاطر و رقم زدن یک تجربه خرید مطمئن، می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و خودتان را درگیر روش‌های تشخیصی نکنید!

تشخیص باتری اصلی الجی با مشاهده لبه‌های باتری

برای استفاده از این تکنیک، کافیست که باتری خریداری‌شده را روی یک سطح کاملا صاف (به‌صورت خوابیده) قرار دهید. حالا بایستی لبه‌های پایین و بالای قطعه را به‌لحاظ صاف بودن، بررسی کنید. چنان‌چه لبه‌های موردنظر کاملا صاف نباشند یا در قرارگیری دقیق برچسب روی لبه باتری، اشکالاتی را مشاهده کردید، احتمالا شما یک باتری تقلبی را خریداری کرده‌اید!

یکسان بودن ظرفیت باتری و ظرفیت جریان ورودی گوشی

بررسی ظرفیت باتری و موبایل موردنظر، یکی از جالب‌ترین تکنیک‌ها برای تشخیص باتری اصلی الجی از باتری تقلبی LG است. توجه داشته باشید که چنان‌چه ظرفیت باتری (بر حسب میلی‌آمپر) نسبت‌به ظرفیت جریان ورودی موبایل کمتر باشد، انرژی موردنیاز موبایل برای حداکثر بازدهی تامین نخواهد شد. بر همین اساس، همواره شاهد یکسان بودن ظرفیت باتری اولیه (باتری اصلی که هنگام خرید گوشی اورجینال، درون آن قرار داشت) و ظرفیت پذیرش جریان گوشی موردنظر هستیم.

برای درک بهتر این شیوه، بایستی بگوییم که به‌عنوان مثال در بخش باتری مشخصات فنی گوشی الجی «Tribute Empire»، به ظرفیت پذیرش جریان «Li-Ion 2500 mAh» این مدل اشاره شده است؛ بنابراین، باتری اورجینال این موبایل نیز، بایستی دارای ظرفیت ۲۵۰۰ میلی‌آمپری باشد. با توجه به توضیحات ارائه‌شده، مسلما اگر این دو پارامتر با یکدیگر همخوانی نداشته باشند، باتری خریداری‌شده تقلبی است.

بررسی برچسب مدل‌های لیتیوم یونی برای تشخیص باتری اصل الجی

باتری‌های لیتیوم یونی LG همواره از یک برچسب دورتادوری بهره می‌برند. روی این برچسب، دیتاهایی نظیر: شرکت تولیدکننده، ظرفیت باتری، تاریخ ساخت، آرم برند و … حک می‌شود. آنالیز این برچسب‌ها، یکی از هوشمندانه‌‌ترین اقداماتی است که می‌توانید برای تشخیص اصل بودن باتری LG انجام دهید.

به‌خاطر بسپارید که چنان‌چه برچسب باتری موردنظر، خلل و درز داشته باشد یا روی آن شکاف‌هایی مشاهده کردید، قطعا با یک باتری تقلبی روبه‌رو خواهید بود؛ همچنین حالت بیرون زده (برآمده) این برچسب‌ها نیز، می‌تواند دلیل مهمی برای اثبات فیک بودن باتری محسوب شود. در سوی مقابل، اگر برچسب قطعه خریداری‌شده به هیچ‌یک از این ایرادات دچار نباشد، احتمالا به یک باتری اصل شرکت الجی دست پیدا کرده‌اید.

تشخیص باتری اصلی الجی با مشاهده لبه‌های باتری
تشخیص باتری اصلی الجی با مشاهده لبه‌های باتری

اهمیت رجوع به مراکز معتبر فروش باتری اصلی الجی

بارها مشاهده است که برخی از فروشندگان غیرمعتبر، تنها سودجویی را ملاک عمل خود قرار داده‌ و با دریافت هزینه‌های هنگفت، باتری‌های تقلبی الجی و دیگر برندها را به‌ مشتریان ارائه کرده‌اند. در چنین شرایطی، افراد نه‌تنها از کیفیت کارکردی باتری راضی نخواهند بود، بلکه پول خود را نیز از دست رفته می‌بینند!

با توجه به این حساسیت‌ها، رجوع به یک مرکز معتبر فروش باتری اصل الجی، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در همین راستا، فروشگاه ابزارک موبایل (https://abzarakmobile.com/) با ارائه انواع ابزار تعمیرات گوشی همراه، قطعات مختلف موبایل، باتری اصلی انواع برندهای گوشی همراه، شارژر دستگاه و دیگر تجهیزات مربوطه در قالب منصفانه‌ترین قیمت‌ها، به نامی محبوب برای کاربران سراسر کشور تبدیل شده است. کارشناسان فروشگاه ابزارک موبایل، همواره روی عرضه اجناس باکیفیت و اورجینال، حساسیت بالایی داشته و کسب رضایت حداکثری مخاطبان را در سرلوحه کاری خود قرار داده‌اند. اگر مایل به دریافت مشاوره‌های تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر دررابطه‌با شرایط خرید باتری اصلی گوشی در ابزارک موبایل هستید، می‌توانید با کارشناسان این فروشگاه اینترنتی معتبر تماس بگیرید.

مشاوره خرید: ۰۹۱۷۶۸۲۴۰۹۹.

نشانی فروشگاه: فارس، شیراز، خیابان داریوش، بازار دشتی، طبقه دوم، واحد S4.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا