رپورتاژ

افزایش تعداد نصب‌های اپلیکیشن با تبلیغات گوگل

افزایش تعداد نصب‌های اپلیکیشن با تبلیغات گوگل
افزایش تعداد نصب‌های اپلیکیشن با تبلیغات گوگل

در دنیای دیجیتالی که در آن زندگی می‌کنیم اپلیکیشن‌ها نقش پررنگی در زندگی همه داشته و اگر از دیدگاه توسعه دهندگان موبایلی به این موضوع نگاه کنیم؛ رقابت در این مارکت بزرگ با وجود حجم زیادی از اپلیکیشن‌های مختلف مقداری چالش برانگیز خواهد بود. تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز یکی از گزینه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا در این مارکت بزرگ حرفی برای گفتن داشته و بتوانید اپ خود را به تعداد مخاطبان هدف بیشتری نشان دهید.

تبلیغات نصب اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست؛ تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز از جمله گزینه‌های تبلیغات در گوگل می‌باشد که از مجموعه‌ای از ابزارها و متدها برای هدف گیری کاربران دستگاه‌های موبایلی تشکیل شده است. تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز در شبکه‌هایی همچون صفحه سرچ گوگل، گوگل پلی، پلی استور، یوتیوب و شبکه دیسپلی گوگل به کاربران نشان داده شده و این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند تا اپلیکیشن خود را در معرض دید طیف بزرگی از مخاطبان هدف قرار دهند.

 تبلیغ در این پلتفرم نیز کار چندان سختی نمی‌باشد. شما تنها به ساخت اکانت گوگل ادز و پس از آن شارژ اکانت گوگل خود دارید تا بتوانید کمپین‌های تبلیغاتی اپ خود را راه‌اندازی کنید.

نحوه عملکرد تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز

تبلیغات نصب اپلیکیشن در پلتفرم گوگل ادز و تحت عنوان کمپین‌های اپ گوگل ادز انجام می‌شود که این پلتفرم با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی ماشین لرنینگ، انجام این پروسه را برای کاربران راحت‌تر می‌کند.

انجام این پروسه به شرح زیر است:

 1. انجام تنظیمات کمپین: در این بخش شما با مراجعه با اکانت گوگل ادز خود و انتخاب کمپین‌های اپ، می‌توانید توضیحی از اپلیکیشن خود، اهدافی که از تبلیغ به دنبال آن هستید و بودجه موردنظرتان برای تبلیغ را در اختیار گوگل قرار دهید.

 2. ساخت محتوای تبلیغاتی: برخلاف متدهای سنتی تبلیغ، در کمپین‌های اپ شما نیازی ندارید تا چندین تبلیغ متفاوت را به صورت جداگانه طراحی کنید. تنها تعدادی متن، عکس و افزونه تبلیغاتی را برای گوگل فراهم کنید و سپس هوش مصنوعی این پلتفرم، مناسب‌ترین ترکیب ممکن را برای کمپین تبلیغاتی شما انتخاب خواهد کرد.

 3. بهینه‌سازی هوشمند تبلیغات: همانطور که در مورد قبلی توضیح دادیم، گوگل از هوش مصنوعی برای انتخاب مناسب‌ترین ترکیب محتوای تبلیغاتی برای نمایش در کمپین‌ها استفاده می‌کند. این موضوع همراه با گزینه‌های هدف گیری پیشرفته تضمین می‌کنند که تبلیغات شما به افرادی نشان داده شود که احتمالا هم علاقه با موضوع اپلیکیشن شما هستند.

 4. گزینه‌های پیشرفته هدف‌گیری: وجود تعداد زیادی از کاربران در پلتفرم‌های صفحه سرچ، پلی استور و گوگل پلی و همچنین یوتیوب و شبکه دیسپلی، به معنای وجود تعداد زیادی از علایق مختلف است. سیستم هوشمند هدف گیری گوگل ادز از میان تعداد زیادی از این علایق، تبلیغات را به افرادی نشان می‌دهد که سلایق آن‌ها مرتبط با موضوع اپ شما بوده و احتمال تبدیل آن‌ها به کاربران اپلیکیشنتان بسیار بالا می‌باشد.

نحوه عملکرد تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز
نحوه عملکرد تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز

مزایای استفاده از تبلیغات نصب اپلیکیشن گوگل ادز

پیش‌تر عنوان کردیم که با تبلیغ اپلیکیشن خود در گوگل می‌توانید تعداد نصب‌های اپ خود را افزایش دهید؛ اما تبلیغات گوگل چگونه می‌تواند تعداد نصب‌های اپلیکیشن شما را افزایش دهد؟

 • هدف گیری تعداد زیادی از کاربران: تبلیغات نصب اپلیکیشن گوگل ادز، اپ شما در پلتفرم‌های مختلف به کاربران نشان می‌دهد که بدین ترتیب احتمال دیده شدن آن توسط کاربران هدفی که به دنبال آن‌ها هستید افزایش خواهد یافت.

 • بهینه‌سازی هوشمند کمپین‌ها: تکنولوژی ماشین لرنینگ به کار رفته در تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز به طور مداوم در حال تحلیل، بررسی و بهینه‌سازی تبلیغات شما می‌باشد. این مورد در کنار صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های شما، خیالتان را از بابت دسترسی به مخاطبان هدف راحت می‌کند.

 • به صرفه بودن تبلیغات: گوگل این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم کرده است تا تنها در صورت تکمیل شدن اکشنی خاص (مثل نصب اپلیکیشن) هزینه تبلیغات را پرداخت کنند. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران بازده پولی بیشتری از تبلیغات خود داشته باشند.

 • وجود گزینه‌های هدف گیری متعدد: گوگل ادز انواع مختلفی از گزینه‌های هدف‌گیری همچون هدف گیری بر اساس علایق یا گروه‌های خاصی از افراد و یا تبلیغات ریتارگتینگ را برای  کاربران خود فراهم می‌کند تا مطمئن شود تبلیغات شما به افراد درستی نمایش داده می‌شود.

  نوشته های مشابه
 • امکان بررسی عملکرد تبلیغات: تجزیه و تحلیل‌های دقیق همراه با گزارش‌های مختلف از عملکرد تبلیغات، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا میزان موثر بودن تبلیغات خود را بررسی کرده و تصمیماتی مبتنی بر داده‌های حقیقی بگیرید.

طراحی استراتژی تبلیغات نصب اپلیکیشن

برای این که بتوانید به صورت موثر در گوگل تبلیغ کرده و اپلیکیشن خود را به گروه‌های مخاطبان درستی معرفی کنید؛ نیاز به یک برنامه منسجم برای کمپین خود دارید.

طراحی استراتژی تبلیغات نصب اپلیکیشن
طراحی استراتژی تبلیغات نصب اپلیکیشن

این موارد برخی از گزینه‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک استراتژی منسجم برای تبلیغ اپلیکیشن خود در گوگل داشته باشید:

 1. اهداف خود را شفاف بیان کنید: فرقی نمی‌کند که هدف از تبلیغ افزایش تعداد نصب‌های اپلیکیشن، تشویق کاربران به انجام اکشنی خاص داخل اپ و یا ایجاد درگیری بیشتر کاربران با اپلیکیشن باشد؛ در هر صورت باید اهداف تبلیغاتی خود را به درستی و شفاف برای گوگل بیان کنید.

 2. گوگل پلی/پلی استور خود را بهینه کنید: مطمئن شوید پروفایل اپلیکیشن خود در فروشگاه‌های اپ اندروید و IOS برای استفاده کاربران بهینه باشند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، توضیحات قانع کننده و تصاویر با کیفیت گزینه‌هایی هستند که می‌توانند میزان تاثیرگذاری تبلیغات شما را افزایش دهند.

 3. محتوای تبلیغاتی با کیفیتی را در اختیار گوگل قرار دهید: هرچه متن، تصاویر و ویدئوهایی که گوگل قرار است از آن‌ها در تبلیغات استفاده کند کیفیت بالاتری داشته باشند؛ می‌توان این احتمال را داد که افراد بیشتری جذب اپلیکیشن شما شوند.

 4. بودجه تبلیغاتی خود را به درستی مدیریت کنید: مدیریت صحیح بودجه تبلیغاتی یکی دیگر از نکاتی است که باید در پروسه تبلیغ اپ خود در گوگل ادز به آن دقت کنید. به صورت معمول هرچه بودجه بیشتری برای یک تبلیغ اختصاص دهید؛ آن تبلیغ بیشتر دیده خواهد شد، اما شرایطی وجود دارد که در آن محتوای تبلیغاتی باکیفیت شما باعث می‌شود تا هزینه‌هایتان به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

 5. گزینه‌های مختلف تبلیغاتی را امتحان کنید: پیشنهاد می‌شود از گزینه‌های مختلفی که در تبلیغات نصب اپلیکیشن وجود دارد؛ همچون افزایش تعداد نصب، تشویق کاربران به تکمیل کاری خاص در اپ (مثلا ثبت شماره تلفن) و یا ایجاد آگاهی از اپلیکیشن قبل از انتشار آن استفاده کنید تا متوجه شوید که کدام یک از این گزینه‌های تبلیغاتی بهترین نتیجه را برایتان به همراه خواهد داشت.

 6. عملکرد کمپین‌های خود را بررسی کنید: به طور مداوم عملکرد تبلیغات خود را بررسی کنید تا میزان بازدهی آن‌ها را ببینید. از دیتای به دست آمده استفاده کنید تا تبلیغاتی که برای شما بازده خوبی نداشته‌اند را حذف کرده و برای آن‌هایی که آورده مناسبی برای اپ شما داشته‌اند؛ بودجه بیشتری اختصاص دهید.

سخن پایانی

تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز یکی از بهترین گزینه‌ها برای معرفی اپ به کاربران است. با وجود گزینه‌هایی همچون دسترسی به طیف گسترده‌ای از کاربران و گزینه‌های هوشمند هدف‌گیری، این امکان برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌شود تا اپلیکیشن خود را به افرادی معرفی کنند که به دنبال آن هستند.

چنانچه با مطالعه این مطلب شما نیز تصمیم به سفارش تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز گرفته‌اید؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ جی ادز (g-ads.org) در تماس باشید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا